Досліджуємо своє коріння

«Хто не знає свого минулого, той не вартий свого майбутнього», -  писав український поет Максим Рильський. Адже знання про свій рід і своє походження, допомагає людині краще зрозуміти історію через призму життя її предків, вчить пошануванню старших людей.  

Історія вашої родини  - є частиною  глобальної історії, а дослідження власного родоводу -  є шляхом до розуміння себе через персональні історії й долі рідних людей. Той, хто знає своє коріння і розуміє минуле, сам змінюється. 

Усі ми маємо 4 прабабусі й 4 прадідусі - це вже аж 8 людей. Проте часто не знаємо навіть їхніх імен, що й казати про роки життя, точні дати народження чи смерті. Голодомори, війни, депортації, русифікація, знищення архівів - усі ці лиха поступово призвели до того, що сучасне покоління не знає своє походження.  Століттями росія стирала українцям пам’ять, і зараз ми вкотре переживаємо часи, коли нас знищують і фізично, і ментально. Цілі злощасної країни-сусідки не змінилися, іншими стали лише методи. Тож знання про предків і про нас самих важливо зберігати й передавати далі. Національна пам’ять починається з кожного з нас.

Сьогодні на уроці історії, п'ятикласники поринули у неймовірно захопливий процес і отримали неабияке  задоволення від результатів свої напрацювань, які представляли у класі.  - "Хто я, звідки походжу і від кого успадкував такий характер? Чим займалися мої предки? Як жили, чим славилися?" - саме ці питання спонукали  учнів 5 класу, розпочати дослідження своїх  коренів. А складання "дерева свого роду", дозволило  дізнатися багато нового з історії  свого роду і цікаво провести вільний час з родиною. 





































Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Окупація Криму

8 травня ми вшановуємо пам'ять тих, хто віддав своє життя за нашу свободу під час Другої світової війни

Перший урок на тему: "Перемагає той, хто пам’ятає".